Eva Holická

hraní

termíny

kapely

kapely

aktuálně:

Jazz Underground

Moje hlavní parta oblíbených pražských šílenců. Vojta Želinský, Kuba Klár, Helenka Mirovská a nyní emigrovaný Míra Turek. Kdo bude na buben natrvalo místo něj se zatím neví. Já, nějaký písničky. Čistá radost.


—————————————————————

..dříve:

Jeremy Saxon Band

Jednou z mých největších hudebních radostí bylo období, kdy jsme s Martinem Kreuzbergem fungovali jako rytmika kytaristy a zpěváka Jeremyho Saxona. Na tomto světě a v této podobě se trio dohromady už b-žel asi nedá. Zbyla spousta nedostižných historek, vzpomínek a jasné vědomí, že hrát má cenu jen s absolutním drajvem, bez přetvářek a s radostí.
Tady je pár mp3ek z natočené, ale zatím nevydané desky. Předchozí dvě alba si můžete objednat přes CDbaby.com nebo zkusit napsat Jeremymu samotnému.

Tam Tam Orchestra

Miloše Vacíka a jeho mnohotvářný sambový Tam Tam asi představovat nemusím. Já a Tomislav Z. jsme se přidali v dubnu roku 2009 k jeho Tam Tam Orchestra. Ale jak to tak bejvá, už tam hraje někdo jinej.

Petra Vlková Band

Do roku 2014 jsem velmi často hrávala s oblíbenou pražskou zpěvačkou vyškovského původu Petrou Vlkovou. Ale jak to tak bejvá, už s ní hraje někdo jinej.

Duende

V letech 2009 až 2011 jsem měla tu čest hrát s kapelou Duende a natočit s ní výbornou desku New Words in the Dictionary.

Los Rumberos (con Salsa Caliente) / dříve Ultimate Wedding Band

V roce 2012 tak nějak samovolně vznikla tato výborná klubová, taneční i svatebně účelová kapela (Petr Smetáček, Honza Burian, já a Honza Horváth). Jako záskok jsem hrávala také v kompletním salsovém orchestru Petra Smetáčka Los Rumberos.


Byla jsem stálým záskokem v Rajnošek B.and (oblíbená série koncertů z cyklu PD nemůže).
Od roku 2010 do roku 2017 jsem se účastnila letních bigbandových show Rudiho Mazače zvaných Kentonmania.

Let’s Do It Tonight

Byla kapela, která vznikla z původních Four Brothers, když z celkem pochopitelných důvodů začal Vítek hrát na piáno a já na basu. Frontwoman této groovové kapely se k mé velké radosti stala křehká lamačka mužských srdcí a jedinečná zpěvačka Tína Fišerová. V roce 2012 odjela Tína do USA.

Bobby Houda Duo až Trio

V roce 2011 jsem doprovázela svého bývalého učitele Bobbyho Houdu, v duu, místy dokonce i v triu. Bobbyho repertoár, zběsilost a nadšenectví mě bavilo.

Stephanie Ellen Trio

S Robertem Štolbou jsme občas hrávali s newyorskou zpěvačkou a spisovatelkou Stephanie Ellen Brush.

Four Brothers

Mou snad úplně první kapelou bylo Four Brothers se zpěvačkou Gabrielou Vermelho, na stránkách je pár písniček.

„To už neřeš, to je minulost. Historie“, jak by řekl Rudi M.

mp3

SOUNDCLOUD

https://soundcloud.com/jazz-underground/

pár starých nahrávek je zde.

videa

jako všechno jednou bude, že jo
na youtube se dá najít pár videí s mym ksichtem a basou, namátkově třeba: