Eva Holická

příběhy

  • bytosti

BYTOSTI

avi 2020
avi se narodil v roce 2018 a na úřadě dostal číslo 060606. neni asi třeba víc psát.

bharata 2012

všichni mi řikali, že je to multiinstrumentální génius.. pak jsme spolu trochu hráli.. a pak jsme se míjeli ve střižnách tv nova – protože mi sehnal jedinou práci, která mi kdy něco vydělávala. pak u mě občas pil kafe. občas jsme spolu hráli (když p.d. nemohl). hodně telefonuje, trápí ho ekzémy a neustále něco kupuje přes eBay. potřeboval by se vyspat.

fidla 2012

workoholik.
fidla: ja se vyhejbam sam sobe
me: ja vim
fidla: a myslim, ze se nikdy nepotkam
me: delas to tak, aby ses nikdy nedohnal
no presne
fidla: mozna na druhy strane
me: mozna na druhy strane

fíša 2012

fíša je bratr tíny a syn krysy. obdivovatel prsatých žen a george bensona. vysvětlil mi naprosto vyhovující model pro výpočet honoráře na akci typu svatba/raut. dobře se s nim cestuje, dobře se s nim hraje a dobře se s nim konzumuje.

helenka 2020

poustevník svého věku a od roku 1993 můj souputník, éterická hvězda české irskokeltskobretaňské hudební scény, saxofonistka, whistlistka, skladatelka a překladatelka. umí nehnout brvou a umí zmizet z tohohle města, což ve finále udělala. letěj na ní chlapi a vona letí na ně (hlavně ty dlouhovlasý). nyní mirovská.

jarda friedl 2012

jarda byl studentem jardy š. několik let přede mnou. je to jeden z nejhodnějších a nejspolehlivějších lidí, co jsem kdy potkala. vítek o něm napsal písničku “jarda nemůže” (protože je to fakt šikovnej kytarista, tak má logicky celkem málo času). začal chodit na tai či a já to po něm opráskla.

jeremy 2012

k jeremymu do kapely mě přitáh kreuzberg. byla to asi nejlepší kapela, ve který jsem kdy hrála. jeremy zpíval a hrál na všemožné dřevěné a kovové kytary a s kreuzbergem se mi hrálo naprosto skvěle a samozřejmě. tak nějak si to prostě celý sedlo. hodně toho lituju, že se jeremy už nevrátil.

karez-soukup 2020

když ho tomislav poprvé dotáh na zkoušku své repasované kapely, bylo mi okamžitě jasný, že minimálně dalších pár let (a doufám, že víc) to bude jeden z mých nejoblíbenějších spoluhráčů a postaviček vůbec. neustále si ze mě utahuje a není radno mu nic věřit (zejména ne za střízliva). karez umřel v listopadu roku 2019 a mně to pořád nějak nechce dojít.


klár 2020
milovník žen a života vůbec a luxusně prasácký hráč na příčnou flétnu. bez něj by jazz undergroundu chyběla značná část toho undergroundu.

kreuzberg 2012

bubeník a maniak života. spolu jsme byli smrtící rytmika, žádná strojovitost, jenom čistej živel. chvíli jsme bydleli na stejnym bytě (ještě se zpěvačkou tínou) a když mi shořel saab, tak mi ochotně půjčil své bmw z roku 1983. b-žel tady už spolu hrát nebudem. umřel 24.listopadu 2011, zabil se v nerudovce na nějaký tříkolce. dost mi chybí, i když vít tvrdí, že jenom odjel na chatu.

kudo 2012

kudo se pohybuje rychlými trhanými pohyby někde mezi prahou, new yorkem, amstrdamem a podobnejma vesnicema. kudo je až moc citlivej a až moc spravedlivej, kudo je výbornej muzikant, skvělej saxofonista a v hlavě má takovou encyklopedii toho, co se kdy důležitýho v hudbě stalo. kuda maj všichni rádi. vypadá to, že se mu zatim celkem plněj jeho představy.

marian 2012

kocour, kterej si schválně nechal narůst fousy, aby na něj neletělo tolik holek. b-žel nebo b-hudík ale marián dycky myslí nejdřív na sebe a ne na ty holky. leze, chodí na jógu, plave, konsteluje a koupil si malé auto. teď tvrdí, že je zamilovanej. myslim si, že ho čeká skvělá budoucnost.

miloš 2012

narodil se jako frontman, vyrostl jako frontman a asi už frontmanem zůstane. miluje brazilskou sambu a k mé radosti má rád i spoustu dalších tanečních rytmů. nekouří, nepije, nejí maso, maluje obrazy a má rád hodně barev kolem sebe. a taky má můj obdiv, že se mu celkem slušně daří kočírovat tu tam tamí smečku.

neužil 2012

neužil je v tomhle světě naprosto ojedinělá bytost – synťákovej génius s knírkem a brčálově zelenym svetrem new york a občas jedinej člověk, kterej dokáže dešifrovat kudovy fóry. z to všeho v tomhle století plyne, že v některejch ohledech zůstává osamělejší, než by si zasloužil. studoval védskou astrologii kdesi v holandsku, takže radši dělám že nevim, co o mně ví.

pitoma 2012

pan pitoma se zjevil někdy v roce tři nebo čtyři na schodech mezi prvnim a druhym patrem a chvilku nato mi votočil život nohama vzhůru. pak si s naprostou samozřejmostí někde sehnal křídla a vodletěl na druhej konec světa.

srs 2012

pokud je moje druhá životní poučka nikdy nic nevěř karezovi (řekl standa a.), pak je ta první ještě jednodušší – vítek pospíšil má vždycky pravdu. vítka jsem poprvé potkala v roce 1998 na frýdlantě a od roku 2001 ho vídám téměř denně.

tína 2012

princezna tína zlámala spoustu nadějí a vyvolala kvanta zajímavejch představ nepředstavitelnýho počtu mužů všech věkovejch kategorií a národností. skvělá zpěvačka, co se matlá v sobě, v muzikoterapii a podobnejch žánrech. působila v mé milované kapele let’s do it tonight a teď působí na newyorské hammondkáře.


vojtěch

tomislav 2012

kapelník duende celou svojí rozporuplnou bytostí a poslední romantik v týhle galaxii. patří stejně jako já do skupiny řidič-zařizovač, trápí ho lupénka, malárie, vředy, nespolehlivost a lenost ostatních, únava, ženský a nedostatek peněz. majitel bílé toyoty, paralelního vozidla našich zájezdů. tak nějak doufám, že to s nim dobře dopadne.

  • ostatní